8 Ekim 2009

CoolIT ve Patriot Artık Türkiye'de

Cebit bilişim fuarında bir çok sürpriz gerçekleşti. Bunlardan biride uzun yıllardır yurt dışında bulunan fakat ülkemizde neden satılmadığını merak ettiğimiz CoolIT Systems ve Patriot markalarınıda bu fuarda görme imkanı bulduk.

ebit bilişim fuarı dün açıldı. SDN ekibi de bu fuarda yerini aldı. Bir çok firma ile görüşme fırasıtını bulan SDN ekibi sizler için en ilginç ürünleri tanıtmaya çalıştı. Bunlardan biri CoolIT Systems ve Patriot.

Uzun yıllardır ülkemizde görmeyi beklediğimiz ürünlerden biri olan CoolIT Systems ve Patriot Soğutma konusunda uzman olan CoolIT Systems ve bellek konusunda kendisinden fazlasıyla söz ettiren Patriot, birçok başarıya damga vurmuş markalar olması bizim ilgimizi çekmeye yettide arttı.Bazı firmalar bu ürünleri yurt dışında getirip satıyorlardı. Ama bu firmalar distribütör olmaması garanti ve servis konusunda sıkıntılar yaşatıyordu.

Cebit bilişim fuarında her iki markayı EMEA-LINK standında gördük. EMEA-LINK, özellikle bu iki markayı Türkiye pazarına sokmaya hazırlanması hoşumuza gitti. Bu yüzden de her iki markanın bazı ürünlerini sizlere kısaca tanıtalım istedik.


coolIT'nin ilk ürünü olan Domino A.L.C, oldukça kolay kurulan ve birçok özelliği ile ilgi çeken bir sıvı soğutma çözümü. Yeni nesil Intel ve AMD işlemcilerle çalışan bu çözüm, LCD bilgi ekranı, 12 cm fan sistemi, sessiz çalışması ve ergonomik yapısı ile beğenimizi kazandı.
Patriot Convoy XL buna karşın iki farklı 2.5 inç sabit disk'i tek bir kutuda toplayan ve bu diskleri RAID modunda çalıştırması ile dikkat topladı. E-Sata ve USB desteğine de sahip olan bu disk kutusu Alüminyum yapısı ile de fark yaratıyor.

0 yorum: