9 Şubat 2010

En Komik Photoshop hataları

Foto montaj deyince akla gelen İlk program Photoshop'tur. Fakat bu programla aslında büyük ama yetkililerin gözüne çarpmayan montaj hataları bulunmaktadır. Size Bu hatalardan birkaç örnek gösterceğiz.

1) Eller nerede?

Resme yukarıdan aşağıya doğru bakıyoruz. Bir krem reklamı için gayet başarılı, gülümseyen bir yüz seçilmiş. Baktıkça bakasınız geliyor ancak resmin altına doğru indikçe, işin aslının farklı olduğunu görüyorsunuz. Aşağıdaki ikinci fotoğraf, resmin orijinali. Reklamı hazırlayan grafiker, PhotoShop ile elleri dirsekten keserek kaldırmış ama boyundaki gölgeye dokunmamış. Bir bildiği vardır diyoruz(!)

2)Uçan çocuklar

Çocukla güzel vakit geçirsin de, ebeveynler sevinsin (Resmin sağ tarafına bakın) diye tasarlanan bu ürün, talihsiz bir tasarımcı tercihinin kurbanı olmuşa benziyor. Resmin üstüne bakarsanız, havada asılı duran çocukları görebilirsiniz. Herhalde bu genç arkadaşlar, mutluluktan uçuyor olmalı(!) Dikkatli gözlerden kaçmayan bir diğer ayrıntı da, havada asılı duran çocuklardan iki tanesinin içiçe geçmiş olması...

3) Nerede Oturuyor Bu Adam?

Tanıtımı hazırlayan tasarımcı, elinde cep telefonunu tutan bu vatandaşın altındaki bisikletin bir kısmını silmiş. Ancak ön tarafı unuttuğu için, istenilen görüntüyü sağlayamamış. Bahtsızlık herhalde(!)

4) Gizemli El

Bu fotoğraftaki hata, korku filmi sahnelerini aratmayacak cinsten. Zira fotoğraftaki bayanın sol omzunda unutulan el, bu güzel fotoğraf karesini, Adams Ailesi(!) tarzında ürkütücü bir boyuta taşımış.

5) Çocuklara Neden Bacaksız Derler?

Bu kamp teçhizatları kutusunda yer alan iki çocuktan birinde ciddi bir problem var gibi gözüküyor. Ya kızın bacakları yok ya da çadırı bataklığın üzerine kurmuş olmalı.

6) Talihsiz Talihli!

Fotoğraftaki talihli arkadaşın talihsizliği, hemen yanında duran cipten kaynaklanıyor. Zira cipin üzerindeki yansımaya bakarsanız, elinde hiçbir şey tutmadığını göreceksiniz. Grafiker önemli bir detayı atlamış...

7)Başkasının Dekoltesiyle Poz Vermek

PhotoShop sen nelere kadirsin? Aslında bu fotoğraf, şu gazete ve dergilerde gördüğümüz önceki-sonraki resimlerine benziyor. Soldaki dekoltesiz ve kilolu bayan, sağda takmış takıştırmış, dekolte yapmış ve biraz kilo vermiş şekilde karşımıza çıkmış.

0 yorum: